Wellness – Mini saunový svet

V rezorte Apartmány Lomnica sa nachádza v prvej budove wellness štúdio s výhľadom na Vysoké Tatry, ktoré je dostupné pre ubytovaných hostí ale aj pre verejnosť. Nachádza sa tu whirpool vaňa, jacuzzi, drevená kaď a mini saunový svet a jeho výborné účinky na organizmus v podobe saunovania, ktoré vám v tomto článku radi priblížime.

Apartman_LomnicaC12_Wellness (1)
Apartmány Lomnica Wellness

Pri saunovaní dochádza vlastne k zohrievaniu celého tela, aj štítnej žľazy, ktorá ma na starosti endokrinologický systém, to jest vylučovanie hormónov do celého tela, ktorá následne produkuje a vypúšťa mnoho hormónov, ktoré stimulujú celý vnútorný systém a dochádza k biochemickej látkovej výmene a k vylučovaniu toxických a odpadových látok von z tela prostredníctvom potenia, ktoré je potrebné pri ochladzovaní tela vyvolané nadmerným teplom zo sauny, prípadne iným spôsobom ako napríklad infračerveným teplom v infrakabínke ale v konečnom dôsledku ide o rovnaký systém. V našom mini saunovom svete si to môžete vyskúšať na vlastnej koži J. V ponuke je parná, fínska a infra sauna (infrakabínka)

Parná sauna

Parná sauna zabezpečuje prirodzenú produkciu potu, vylučovanie toxických látok z krvi, vyživuje a robí pokožku elastickejšou, stimuluje biochemické procesy v tele.

Hustota pary v saune by mala byť, tak aby ste videli a dĺžka pobytu v saune by mala byť podľa toho kto akú ma znášanlivosť alebo od váhy človeka, ale priemerná dĺžka je 15-20 minút pri teplote 45 °C. Po kúre treba sa troška pohýbať, ísť na čerstvý vzduch alebo sa osprchovať v studenej vode a hlavne pozor si treba dávať u ľudí, ktorý majú srdcovo cievne problémy, tí by sa mali poradiť pred saunovaním s doktorom. Parná sauna sa tiež neodporúča ľudom po akútnom zlyhaní srdca, ťažkej angíne pectoris, malígnej hypertónii, ľudom ktorí majú zväčšenú štítnu žľazu a trombofelitické procesy.

Kapacita sauny je pre 8 osôb.

Apartman_LomnicaC12_Wellness (8)
Parná sauna

Infrakabína

Infrakabína je vyhrievací systém, ktorý produkuje rovnaké infračervené teplo ako slnko len s tým rozdielom, že len také spektrum, ktoré absorbuje naše telo. Také zaujímavé je, že v tejto saune sa potíte viacej ako v normálnej suchej saune pri 100 °C a to len pri 50 °C v tejto kabínke. Dôležité je že tento typ saunovania alebo vyhrievania je veľmi nezávadný a môžu ho využívať naozaj všetci lebo je zdravotne nenarúšajúci a bezpečný a aj preto sa využíva v zdravotníctve na rôzne chronické choroby. Liečivé účinky má na reumatizmus, krvný obeh, látkovú výmenu, stále rozšírenejšie bolesti hlavy, migrény a taktiež kožné ochorenia.

Kapacita je pre 4 osoby, odporúčaná teplota 45-55 °C a maximálny pobyt v infrakabínke je 30 minút.

Apartman_LomnicaC12_Wellness (6)
Infrakabínka

Fínska sauna

Fínska sauna je najrožírenejši typ saunovania. Saunuje sa pri teplote od 80-100 °C pri dvoch až troch opakovaniach po 10-15 minútach, kto ako vydrží, podľa individuálnej potreby. Do sauny sa bere uterák prípadne osuška, v saune sa leží alebo sedí. Medzi opakovaniami sa treba osprchovať vlažnou alebo studenou vodou a tiež osviežovať sa nealkoholickým nápojom, napríklad vodu s citrónom, ktorú vám veľmi radi už vopred prichystá personál apartmánu.

Účinky fínskej suchej sauny sú mnohopočetné a medzi najdôležitejšie patria: uvoľnenia napätia a stresu, zlepšuje krvný obeh látkovú biochemickú výmenu, odstraňuje kyselinu mliečnu pre rýchlejšiu redukciu únavy a bolesti, vyplavuje toxíny a odpadové látky z vnútorných orgánov tela kože a krvi, zjemňuje a omladzuje pokožku, rýchlejšie regeneruje svaly po veľkej záťaži, lepšie sa spí a zvyšuje hladinu energie v tele, tak i na duši.

Kapacita je 6-8 osôb, odporúčaná teplota 80-100 stupňov pri dvoch až troch sedeniach po 10-15 minútach.

Apartman_LomnicaC12_Wellness (5)
Fínska sauna

Wellness filozofia

„Wellness je životný štýl, životný postoj a životná filozofia. Wellness je vedomá snaha o osobnú dokonalosť. Je založený na pocite vlastnej zodpovednosti najmä za zdravie ako aj za celkovú kvalitu života vo všeobecnosti. Wellness zahŕňa telesné, duchovné a duševné aspekty bytia. Životný štýl v zmysle wellness je druh životného umenia – keď ho človek vedome rozvíja a zlepšuje prostredníctvom nových skúseností, vedomostí a meniacich sa podmienok, posilňuje tým perspektívu žiť dobrý a plný život. Toto je vždy spojené s osobnou dokonalosťou v oblastiach ako fitness, zvládanie stresu a časový manažment, ocenením samého seba a konštruktívnym zaobchádzaním so sebou samým. Wellness vyžaduje nekonečnú zvedavosť ohľadne plánov, hodnôt a zmyslu života.“

Apartman_LomnicaC12_exterier (8)
Výhľad na Tatry a jacuzzi

Cenník wellness

Wellness Cena
Dospelá osoba / 2 hod. 13 €
Dieťa do 12 rokov / 2 hod 7,5 €
Dieťa do 6 rokov / 2 hod. 0 €
Wellness privát (max. 10 osôb) 90 €
Príplatok za Jacuzzi 10 €
Wellness je dostupný aj pre verejnosť

Ďalšie fotky

[mailmunch-form id=“225350″]